קטגוריות
איכות חיים ארץ ישראל שיחת היום תל-אביב

סכנת סגירה לביה"ס 'ויצמן' ביפו – בית-ספר יהודי-ערבי

לכל בוגרי ביה"ס ויצמן ביפו – האם אנחנו נשב בשקט עם סגירת ביה"ס ויצמן שכה אהבנו?
לתושבי העיר תל-אביב יפו, לשוחרי הדו-קיום, לאוהבי ומצהירי הדימוקטיה – היכן אתם כעת עם סכנת סגירת בית הספר היהודי ערבי הממלכתי היחיד – ויצמן ביפו?

זה חודשים אחדים מטפטפת אינפורמציה על סכנת סגירה של ביה"ס היהודי ערבי ממלכתי היחיד בארץ!
בכל אירוע שקורה בתל אביב, אנחנו שומעים שהעירייה היא עיריית תל-אביב-יפו, היכן העירייה ברגעים הללו? ואולי ההפך – האם העירייה הם הזוממים להכחדת בית הספר ויצמן.

כיום לומדים בבית הספר כ-350 תלמידים, מחציתם יהודים ומחציתם ערבים.
לאן ילכו? מה הרעיון מאחורי הסגירה?
כתלמידת בית הספר ויצמן בסוף שנות החמישים, הייתי גאה בבית הספר הזה, היינו גאים בבית הספר שלנו, למרות שתושבי יפו גם אז היו דלי אמצעים לעומת התל-אביבים, וקולם לא נשמע. (סיימתי את הלימודים בבית הספר הממלכתי ע"ש הנשיא ויצמן בשנת 1956, בעשור למדינת ישראל.)
היתה לנו מחנכת מיתולוגית רחל סלוצקי שחיזקה אותנו תמיד, נטעה בנו גאווה והאמינה בילדים העולים החדשים משכונות העוני. (היא הייתה תל-אביבית צפונית! סמלה היה עישון סיגריות בשרשרת, כולנו מתגעגעים אליה.)
מנהל בית הספר באותה עת – המנהל א. שרייבמן גם הוא דמות ידועה וכריזמטית – שהיה גאה בנו מאוד, הוא שנטע בנו חוזק ועוצמה, חינוך לערכים ותמיד דירבן אותנו לנצח בתחרויות עם בתי ספר אחרים, שיראו כי גם אנחנו יכולים. (גם מר שרייבמן היה תל-אביבי ולא הגיע מיפו.)
ההתפתחות הטבעית של יפו והמגורים בשכנות ארוכת השנים, של יהודים וערבים יחד, הצמיחה את הצורך הטבעי לבית ספר יהודי ערבי. בואו ניתן יד לצמיחתו ולהמשך החיים ולהלימודים בו ולא ההפך.
אני בתקווה גדולה שאין העירייה חושקת באדמות היקרות של בית הספר ויצמן. בית הספר ויצמן יושב על שטח גדול למדי כולל החצרות והמבנים, והיה בשטחו אפילו שטח חקלאות שהיה כה נדיר באותם ימים.
רבים מבוגרי בית הספר ויצמן ביפו, הם אנשים ידועי שם בתחום הרפואה, התיאטרון ואנשי מעש בתחומים רבים.

לפני ימים אחדים כתבתי פוסט על יום הזיכרון שלי – שפרושו זיכרון הנופלים והמשך החיים – בחיי היומיום פרוש הדבר: למצוא פתרונות לשלום עם שכנינו – לא נהייה שוחרי מלחמה לעולמי עד.
כאן ישנה הזדמנות קטנה של כל אחד מאתנו לפעול למען יום הזיכרון ויום העצמאות שלנו.

אשמח שתפיצו מייל זה בין חבריכם ויחד נפעל לשינוי הגזירה; נפעל להצלת ביה"ס ויצמן ביפו.

3 תגובות על “סכנת סגירה לביה"ס 'ויצמן' ביפו – בית-ספר יהודי-ערבי”

לפי דעתי:אם סוגרים את בית ספר ויצמן השם הזה ויצמן כבר לא יהיה קיים וזה לא יתן כבוד ליפו ולאזרחי יפו ואם כל הבתים האלה שהוציאו את המשפחות מבתהיים זה הכי לא מכובד דבר ראשון צריך להיות בן אדם לפי הכול לפי הלמידה שלנו בית ספר ויצמן יפו הוא בית ספר מיוחד נעים ללמוד בוא אנחנו לא רוצים ללכת לביתי ספר אחרים רוצים ויצמן וויצמן תמיד ישאר בלב וגם יש לבית ספר ויצמן גינה קהלתי האחרית על הגינה חבצלת מור מי שרוצה חלקה אישית בגינה הקהלתית יתקשר למספר שלמטה.
0522682171

למדתי בבית הספר ויצמן .גם המנהל שלי היה שרייבמן .אדם מדהים איש משיכמו ומעלה . המורה סלוצקי לימדה אותי חשבון. אורי היה המורה לספורט שלי.איתו הייתי מתחרה מי עומד יותר על הידיים.אני גדלתי בבית הספר הזה. נשמתי אותו כל יום במשך שנים.שחקתי כדורגל במגרש החול הצמוד אליו. גדלתי והפחתי לטייס מסוקים ומטוסים. אני עד היום לוקח את ילדיי להראות להם את בית הספר שבו למדתי ואת השכונה שבה גדלתי. זה המקום וזה בית הספר שממנו המראתי בחיי הבוגרים. החברה הטובים שאני מכיר בתפקידי מפתח. בוגרי בית הספר ויצמן. אשמח לעזור

קראתי את הכתבות והתרגשתי מאד.
הייתי גם תלמידה בבית ספר ויצמן עם המנהל שרייבמן והמורה סלוצקי.
היום אני גרה בלוס אנגלס קליפורניה.
אשמח ליצור קשר בפייסבוק עם תלמידים משנת 1960.
שמי אז היה סולי בן-טוב
והיום שמי סולי פרידמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.