קטגוריות
כללי

מונה מנכ"ל לארגון אלמנות צה"ל!!! מנכ"ל? אין פשוט מילים…….

שלום ידידי.
מדי פעם אני כותבת לכם על הנושאים הכי פחות פופולריים בעולם. אבל גם להם מגיע להתקיים.

מונה מנכ"ל לארגון אלמנות צה"ל! שמעתם? מנכ"ל!!

בארגון שמיועד לנשים, שהוא ארגון של נשים, ש99% מהחברות בו הן נשים – מונה מנכ"ל!

בעצם זה הנושא, זה העיקר וגם הסוף.

בכל אופן יש לי כמה שאלות לגב' נאוה שוהם היו"ר החדשה!
איך המנכ"ל נבחר? מי בחר בו? כמה מועמדים/ות עמדו על הפרק לתפקיד?

אם כבר מנכ"ל(??) לא חשבתם על מנכל"ית? לא מגיע לנו, לארגון אלמנות ויתומי צה"ל מנכל"ית?

אין לי דבר וחצי דבר נגד מר גיל סימנהויז, קצין קרבי במילואים וכו'.
אבל……
גב' נאוה שוהם היקרה, נלחמת להיבחר ולעמוד בראש העמותה, למה לא הודעת מראש שאת ממנה מנכ"ל?
אם אין בידיך את כושר הארגון, למה רצת לבחירות הללו? האם הצגת את התכנית המתממשת כעת?
לצערי, אני שוב רואה שימוש כוחני בעמותה!!! ללא הבאת הדברים בפני אלמנות צה"ל להצבעה!!!

אשמח אם תעבירו את המייל זה הלאה…… תודה.

12 תגובות על “מונה מנכ"ל לארגון אלמנות צה"ל!!! מנכ"ל? אין פשוט מילים…….”

היי נורית. אני ממש ממש מבינה את הכעס שלך. גם משום שלא נועצו עם חברות וחברי העמותה לפני המינוי וגם משום שמונה גבר לתפקיד זה דווקא. המסר המגדרי שהמינוי משדר הוא די ברור – הנשים לא מסוגלות לנהל את עמותתן כראוי, הבה נביא גבר, קצין בצה"ל, שיעשה את העבודה באופן רציונאלי וטוב. זהו מסר מאוד מקומם מצד אחד ולא מפתיע מצד שני. אחרי הכול, עדיין מדובר בארגון תחת מטרייתו של הצבא, הגוף השובניסטי במדינה. חבל שזה מה שקרה. אני באמת באמת איתך!
xox

אני תומך בדבריך באופן חלקי, כי שמו המלא של הארגון הוא "ארגון אלמנות ויתומי צה"ל". למרות שרבות האלמנות מהאלמנים, בין היתומים יש גם גברים.
לדעתי יש צורך להסביר את תפקידו של המנכ"ל בארגון, ויותר מזה, לבסס את הדרך לבחירתו. אך היותו גבר, לא אמורה להיות סיבה לבעיה.

'ארגון אלמנות ויתומי צה"ל' הוקם כעמותה עצמאית. היא ממומנת מדמי חבר חודשיים של האלמנות והחברים בה, מתרומות שהעמותה יוזמת ומתקציב משרד הביטחון שמקציבה תקציב כמו ל'יד לבנים', ו'ארגון נכי צה"ל'.
במידה ואחד היתומים הבוגרים היה נבחר למנכ"ל, זה היה עניין שונה לחלוטין.

תפקידו של היו"ר שונה מאוד מתפקידו של המנכ"ל.
תפקידו של היו"ר הוא להיות הסמל של הארגון, וחייב להיות אחד מהאנשים החברים בו.
אך תפקיד המנכ"ל הינו תפקיד מנהלתי, וכשמו כן הוא – מנהל כללי. על המנכ"ל לא להבחר, כי הוא אחד "מהחבר'ה", אלא בגלל הדרך שבה הוא יודע לנהל חברה או ארגון, וזאת הסיבה שבגללה הוא נלקח לתפקיד. הוא לא אחד מהארגון, הוא לא מתנדב לארגון, הוא בארגון על משכורת, והוא נבחר לארגון ולתפקיד כי הוא אמור לעשות את תפקידו כראוי. אם הוא אינו מבצע אותו, זה סיבה להעיף אותו. אבל זה שנבחר גבר, אומר שלא נמצאה אישה מתאימה לתפקיד או סיבה אחרת. אבל שוב – תפקידו אינו התנדבותי, אלא לנהל את הארגון, בתור חברה, מה שאומר שהארגון גדול מאוד, ונחוץ מישהו במשרה מלאה שיארגן אותו.
תחשבי על זה – לפני שאת מתעצבנת.

קודם כל ברכות על הבעת דעה חופשית, עצמאית, ונקווה כי תם עידן "חותמת גומי" של כאילו הסכמה "פה אחד" – מתוך פחד מפני היו"ר. ולענייננו, לראשונה יש מנכ"ל לארגון, ומרגע הגעתו השתנתה ב-180 מעלות לטובה! רמת הניהול של הארגון, אז נקווה שהוא יישאר בלתי כנוע, ובעצם חבל על שלושה חודשים שהארגון עם הנהלתו החדשה תפקד בלעדיו, ולצערנו בוזבזו שלושה חודשים ראשונים, אך מזל שלא יותר מזה. ובמקרה הוא עו"ד במקצועו, לכן הוא גם מיתר את הכרחיותם של כמה מקבלי שכר חיצוניםן… בקיצור בא "ראש" שחסר בארגון למרות חילופי שלטון ולא רלוונטי אם הוא גבר או אישה.

היי מיכל,
אני בחו"ל ולכן תשובתי התעכבה ואתך הסליחה.
יכול להיות שהמנכ"ל הוא שינוי לטובה, ואני מאד מאד מקווה שאכן זה כך, כי הרי הוא מקבל משכורת על עבודתו החשובה הזו.
כמה דברים הפריעו לי בכל הסיפור הזה.
1. קודם כל, מפריע לי שלא קיבלנו אינפורמציה מראש על שהיו"ר לא מתעתדת לנהל את העמותה בעצמה.
מטוב ועד רע, זו הייתה כנראה תוכנית מתוכננת מראש (עובדה שהיא פרסמה בזמנו שאינה מתעדת לקבל משכורת, ואני תהיתי על רוח ההתנדבות הזו וכו'.) כלומר, לפי ראות עיני, תוכנית כזו היתה צריכה לבוא בצורה ברורה במערכת הבחירות ובהצהרת הכוונות, ולא לבוא עם פתעות אחרי הבחירה!!!
2. אינני יודעת איך נבחר המנכ"ל, אני עדיין חושבת שהעמותה שמורכבת בעיקרה מאלמנות צה"ל, צריכה הייתה לתת את הדעת על העניין הזה, כי בסופו של דבר נשים מבינות הרבה יותר טוב את עצמן ואת הצרכים הספציפיים שלהן. לכן הוקמה העמותה – 'להלחם' על השגת הדברים שאנו צריכות לנו ולמשפחותינו. (החל מדברים חומריים ועד לרעיוניים, כמו מעמד האלמנות בחברה הישראלית וכו.)
3. כן, מבחינה עקרונית רעיונית, הייתי מרגישה הרבה יותר נכון שאישה מנכלי"ת תנהל את העמותה שלנו.

נורה יקירתי,

ראשית ברצוני לשבח אותך על הבלוג היפה שהקמת. ועכשיו לנושאים שהעלו כאן:

מינוי מנכ"ל לארגון – עוד בתקופת הבחירות בפליירים ששלחתי אליכן הבייתה ציינתי במפורש שאת תפקידי כיו"ר העשה בהתנדבות (על פי חוק העמותות) לצידם של אנשי מקצוע. וכך גם עשיתי.
עו"ד גיל סימנהויז מונה לתפקידו לאחר שפנינו למחלקת הפרישה של צה"ל וביקשנו לקבל מעומדים ומועמדות לתפקיד זה.
הקריטריונים לבחירה היו כאלה: תואר אקדמאי בתחום הניהול, כלכלה ומשפטים. ידיעת השפה האנגלית על בוריה, הכרת תוכנות מחשב, ניסיון ניהולי רב שנים, ניסיון במשא ומתן מול גורמים מוסדיים, ידע בכלכלה ובחשבונאות והכי חשוב יחסי אנוש טובים ומעל לכל רגישות .
הגיעו מספר רב של מועמדים ובהן גם נשים. גיל נמצא המתאים ביותר למשרה זו בלי שום קשר למינו. לגיל היו ההמלצות הטובות ביותר. גיל גם הסכים לתגמול ולתנאי העבודה שהצבנו בפניו .

מי החליט על מינויו של המנכ"ל ? – כמובן הועד המנהל את הארגון כאשר ליו"ר יש את המילה האחרונה כי היא זו שעובדת באופן ישיר עם המנכ"ל.

מדוע רק אחרי 3 חודשים הוא מונהלתפקידו ? – בתחילה העדפתי להכיר את הארגון, להבין את צרכיו ולאחר מכן להציב את הדרישות. ברגע שהצבנו את הדרישות היינו צריכים למיין את המועמדים .

מדוע לא יתום או אלמנה מונו לתפקיד זה ? – חשוב היה לי לבחור אדם שהוא לא אלמן/ה או יתום/ה צה"ל. אדם שלא יקדם את עצמו אלא את חברי הארגון. גם מנכ"ל יד לבנים הוא לא אב שכול או אח שכול ולכן הוא נקי מאינטרסים אישיים.

תפקיד המנכ"ל לנהל את הארגון עם כל מה שכרוך בזאת.
תפקיד היו"ר הוא לייצג את הארגון מול כל הגופים, לקדם את הזכויות של חברי הארגון, לגייס כספים ולשווק את הארגון.

מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי ואשמח תמיד לענות על שאלות. אגב, את מוזמנת להכנס לאתר הארגון ולשאול גם שם שאלות.

בידידות
נאוה שוהם
יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל

פשוט אטימות לבחור מנכ"ל גבר ולא אישה לתפקיד מנכ"ל הארגון. ארגון שרובו – האלמנות הן נשים. הוכח שנשים בתפקידי נהול טובות יותר מהגברים, ורק הנהלת הארגון האלמנות אינן יודעות זאת. זה עדיין לא מאוחר.

שרה שלו שלום רב,
שמחה שיש עוד נשים שחושבות כמוני. קיבלתי אמנם תשובה מפורטת מנאוה שוהם, על הסיבתיות לבחירת המנכ"ל, אך לא התפניתי לעסוק בזה כי טיילתי בהודו. דווקא בהודו מחזקים את האינטואיציה. על פי האינטואיציה שלי היה נכון ללכת על מנכל"ית!
מה יכול להיות יותר נכון ממנכל"ית לארגון אלמנות ויתומי צה"ל?
צריך לדעתי לפתוח את הנושא, ולא לקבל זאת כמובן מאליו או גזירה משמים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.