קטגוריות
בלוגים

בלוג לא רק למדונה ובריטני

אתמול השתתפתי בכנס הבלוגרים הראשון כנס וורדקאמפ של WordPress Israel 2007, היה מרתק ומחדש.

אפשר לכתוב ולדבר על הכנס ברמות שונות: קודם כל כחוויה לראות אולם (ועולם) מלא של אנשים צעירים שבאים לחלוק ולהתחלק בנושא הבלוגים שמרתק אותם ואת העולם. שנית, פגשתי אנשים מקבוצה פיונירית שמקדישה זמן יקר מזמנם הפרטי, לטובת הכלל. הייתה גם החוויה האישית שלי, בשיתוף הפעולה והתמיכה המלאה שקיבלתי מבני זהר שרואה ומאמין בבלוג כמקום להתבטאות אישית, מקום ליצירת רשת חברתית ומקום לשיתוף הידע האנושי; מהיחיד לקולקטיב, דוגמאת האתר שהקים: מקבלוג למשתמשי קהילת המק בישראל.

גם את לבי כבש הבלוג כמקום להתבטאות אישית. בינתיים הנושאים הבוערים הם הוצאת ’קיטור’ בנושאים אקולוגיים וחברתיים.

אין ספק, הבלוג תפס את מקומם של הרבה מאוד מקומות: זוהי ככר העיר המודרנית (דוגמאת: הייד פארק בלונדון) בה יכולים אנשים להתבטא בכל נושא, זוהי גם המגירה הפרטית של רבים והבלוג משמש במה נסיונית לפריקת ההשראה והחזיונות מרשות הפרט לרשות הכלל.
הבלוג תפס תאוצה גם בתחום העסקי, ישנן דיעות לכאן ולכאן בעניין, אבל העובדה היא שזה מקום קיים המשמש את הקהילה העסקית כשופר לתכנים שיווקיים, כבמה עסקית, ככלי לשינוי תדמית ועוד.
הבלוג הוא הבסיס לרשת חברתית חדשה ברמות שונות, כשהתא המשפחתי מצטמצם והולך ושעות העבודה הולכות ומתארכות; העבודה כאילו והשתלטה על חיינו, למרות שהמהפכה התעשייתית שנים מאחורינו. כך הבלוג משאיר אותנו מצד אחד ‘תקועים’ במקומות שבחרנו, ומצד שני נפתח חלון וירטואלי המחבר אותנו להרבה מאד אנשים; כלומר, הרשת החברתית התרחבה עבורנו, בעקבות הכתיבה העמיקה ונותנת לנו אין סוף אפשרויות ליצירת מעגלים חברתיים המתחילים כווירטואליים אך מתקדמים ומתקיימים גם כריאליים אם בוחרים בזאת.

המיוחד בבחירת WordPress כפלטפורמה למיקום הבלוג שלי, היא בהיותה עצמאית, ולא יושבת על פלטפורמה שיתופית. כמו כן, הבחירה מצוינת בסביבת הקהילה הנפלאה והתומכת, אותה פגשתי בכנס אתמול.

בעקבות ההכרות עם WordPress הגעתי לבלוג ששמו סקרן אותי במיוחד – אח”י דקר
וכך אתמול הייתה לי ההזדמנות לפגוש את חנית אישית. פגשתי בכנס את שרית עמר שנתנה לי תשומת לב מיוחדת בהרצאתה כבלוגרית מתחילה! בהגדמה עם שרון גפן – איך להתקין וורדפרס ב-5 דקות. הכרתי את טל גלילי שרואים שהנושא בוער בעצמותיו. הרצאתו של זיו קיטרו הסבירה אחת ולתמיד מה זה פודקאסטים וטעימה ממופע השוליים שלו; שמחתי שהוא מקדיש תשומת לב מיוחדת לחריגים בחברה. למי שנשאר כמעט עד הסוף, היתה הזדמנות להכיר את עו"ד יהונתן קלינגר שענה על שאלות בנושאי זכויות יוצרים בסביבה וירטואלית.

דברי הפתיחה והנעילה של לורל ואנפוסן, היו מעניינים ומאלפים, אישה מלאת אנרגיה וידע שהגיעה לכנס מארה”ב, העשירה אותנו בטיפים והדגישה את התמצית שאותה כדאי לזכור בכתיבה בבלוג – האוטנטיות!!!

4 תגובות על “בלוג לא רק למדונה ובריטני”

איזה כיף שהלכת לכנס ונהנית! הבלוגים זה מקסים…ומי כמוני יכולה להעיד על הקשר שזה מייצר בין אנשים.
על אף שגם אני כותבת אני קצת אמביוולנטית: ותמיד תוהה האם אנחנו לא בעיצומו של תהליך שמחליף את התקשורת הבינאישית והמיידית לתקשורת מחשבית…

@דינה – עובדה שלא.
א. אני ואת הכרנו בבלוג.
ב. אתמול היה כנס שבו אנשים שהכירו אחד את השני רק על פני המסך ודרך המילים, הוידאו והתמונות, נפגשו, דיברו, אכלו ביחד והפכו את הקשר הוירטואלי לקשר אמיתי.
ג. הגיעה גם מרצה מחו"ל, שגם אני וגם אחרים הכירו או שמעו עליה וירטואלית, ועכשיו אנחנו מכירים אישית, כך שזה לא נוגע רק למי שבאותה מדינה.
אז המסקנה שלי היא שהאינטרנט והבלוגים יכולים לחבר בין אנשים ממקומות שונים יותר מאשר העבודה/בית ספר ובארץ כמובן – צבא. אלא ממקום הרבה יותר אישי, הרבה יותר נוגע לתחביבים דומים, לרעיונות דומים, ובמידה מסויימת לקשר עמוק הרבה יותר.

היי נורית. נהניתי מהמילים החמות בהן זיכית את הכנס והקהילה. היה נעים לפגוש אותך, ואני בטוח שעוד יהיו לנו הזדמנויות רבות לחזור על כך.

בברכה,
טל.

דינה, נראה לי שאני יכולה להמשיך ולכתוב בקלות עוד פוסט סביב הנושא של המקום המנטלי, החברתי וההתפתחותי שהבלוג תופס היום וכו.

זהר, הבלוג מתמקם במקום חדש בתוך ההסתעפויות החברתיות, כי הוא יכול להגיע למקומות עמוקים יותר כדבריך, ואני מסכימה, בהיותו וירטואלי והשיחה מתנהלת קודם כל אחד על אחד עם עצמך ורק אחר-כך עם העולם החיצון.

טל גלילי, תודה. יש לנו את הבלוג, הוא כאן לקשור את החוטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.